Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt
PlanetBio.sk Byliny a huby

Bio Hericium prášok (150 g)


Bio Hericium prášok (150 g) Nové

Bio Hericium prášok (150 g)


  Výrobca: PlanetBIO
  Dodanie: Skladom
  Cena:

23,5 €

ks

 

Popis: Bio Hericium prášok (150 g)


PlanetBIO hericium prášok je výživový doplnok, ktorý je vyrábaný zo všetkých časti huby hericium.

Prečo si vybrať PlanetBIO hericium ?

Výrobok má bio certifikát, je vyrábaný slovinskou spoločnosťou, ktorá spĺňa nielen najvyššie štandardy kvality, ale tiež dodržiave všetky etické normy a dodržuje výrobný proces ktorý nezaťažuje prírodu.

Výrobok neobsahuje žiadne hnojivá. Huba je pestovaná v čisto prírodnom substráte. 

Výroba nijako neyaťažuje životné prostredie. Vo výrobe sa nepoužívaju plasty, budovy sú vyhrievané obnoviteľnou energiou a použitý pôdny substrát je znovu využívaný ako hnojivo.

Výroba má certifikát kvality od renomovaných laboratórií a výskumných inšitútov.

Hericium erinaceum je vzácna huba, ktorá rastie na mŕtvych stromoch na severnej pologuli, najmä v Európe, Východnej Ázii a Severnej Amerike.V tradičnej čínskej medicíne je považovaná za hubu s mnohými liečebnými vlastnosťami. Terapeutické účinky huby hericium boli už potvrdené výskumom. Huba sa vyznačuje pozitívnym vplyvom na nervový systém. Preto ju niektorý ľudia nazývajú aj prírodný liečiteľ nervov.

PlanetBIO hericium prášok je jeden z najkvalitnejších na trhu.

Farmaceuticky aktívne zložky: hericenon, erinacín, betaglukán, ergosteroly, fenoly

Účinky huby hericium:
  • Pôsobia na centrálny nervový systém, podporujú rast nervových buniek
  • Pomáha pri neurodegeneratívnych chorobách, zlepšuje a regeneruje nervové funkcie, štúdie dokazujú pozitívny vplyv pri kognitívnych vlastnostiach (dorozumievanie, pamäť) 
  • Má pozitívny účinok pri demencii, Parkinsonovej a Alzheimerovej chorobe, skleróze multiplex (nezávislosť pri stravovaní, jedení, chodení)
  • Pôsobí antidepresívne, antioxidačne, ničí nežiadúce baktérie, stimuluje imunitný systém
  • Má pozitívny vplyv pri gastro ochoreniach (gastritída, Helicobacter pylori)
Na základe nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách platného od 1. júla 2007 a nariadenia Komisie (EÚ) č. 432/2012 zo 16. mája 2012 o povolení určitých zdravotných tvrdení o iných potravinách ako sú tie, ktoré odkazujú na zníženie rizika ochorenia a na vývoj a zdravie detí platného od 14. decembra 2012 Vám oznamujeme, že všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uverejnené na našej stránke PlanetBio.sk majú iba informačný charakter, nie sú návodom na liečbu a v žiadnom prípade nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť. Informácie sú prevzaté od výrobcov jednotlivých produktov a z dostupných zdrojov na internete či v literatúre a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny alebo výživového doplnku prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Možné pozitívne, ale aj nežiadúce účinky potraviny alebo výživového doplnku je potrebné pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom alebo lekárnikom!