Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt
PlanetBio.sk Byliny a huby

Bio Reishi prášok (150 g)


Bio Reishi prášok (150 g)


  Výrobca: PlanetBIO
  Dodanie: Skladom
  Cena:

23,5 €

ks

 

Popis: Bio Reishi prášok (150 g)


Huba reishi (po slovensky známa ako Leskokôrka lesklá, v Ázii ako Ling-zhi, v Japonsku Reishi) rastie na kmeňoch a pňoch listnatých stromov a líši sa od iných druhov húb tým, že obsahuje ganoderické kyseliny - triterpény, čo je najúčinnejšia zložka liečivých húb. Obsahuje prírodný vo vode rozpustný beta-1,3 / 1,6-glukán. Huba Reishi prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.

Vyjadrenie od Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA): "Prispieva k prirodzenej imunologickej obrane" (EFSA-Q-2008-4483 v použití číslo 3764)

Zloženie: 100% bio prášok zo sušených plodníc huby reishi. LatinaGanoderma lucidum

Odporúčaná denná dávka:  3 - 6 g (1 - 2 kávové lyžičky).

Použitie:  Primiešajte do ovocných alebo zeleninových štiav, smoothies alebo vody, najlepšie ráno 15 - 30 minút pred jedlom.

Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí!

Nutričná hodnota na 6 g :

 • energetická hodnota 110 kJ / 26 kcal,
 • bielkoviny 1 g,
 • sacharidy 3,3 g,
 • tuk 0,1 g,
 • beta-1,3 / 1,6-glukán 1,2 g,
 • ganodermic kyseliny 0,2 g.

Krajina pôvodu: Slovinsko

Reishi pochádza z východnej Ázie a je známa ako "kráľovná bylín" či "huba nesmrteľnosti" v tradičnej čínskej medicíne. Rastie vysoko v horách na kmeňoch starých stromov alebo pri prameňoch.

Na rozdiel od iných húb reishi obsahuje ganoderickú kyselinu, čo jej dáva jemne horkú chuť. Má protizápalové a protirakovinové účinky. Reishi obsahuje tiež vo vode rozpustné PS-G polysacharidy, ktoré posilňujú imunitný systém, zabraňujú procesy bunkovej smrti a pôsobia ako antioxidanty. Ďalej obsahuje bielkoviny a vysoký podiel vlákniny, ktorá reguluje trávenie a urýchľuje detoxikáciu väzbou na toxíny.

Reishi tiež obsahuje minerály, ako je fosfor, vápnik, horčík, draslík, sodík, zinok, mangán, železo a meď. Obsahuje aj niektoré ďalšie bioaktívne látky ako sú ergosterol, manitol, kumarín, alkaloidy, laktóny, nenasýtené mastné kyseliny a adenozín. Spoločne pomáhajú zlepšiť celkovú pohodu a zvýšenie fyzickej sily.

V tradičnej čínskej medicíne reishi poskytuje mnohé benefity pre naše telo akými sú:

 • podpora prirodzenej obranyschopnosti organizmu a posilňovanie imunitného systému,
 • pomoc pri detoxikácii,
 • zlepšovanie celkového zdravotného stavu a fyzickej sily,
 • zmierňovanie zápalov a bolestí,
 • upokojovanie alergií.

Cela huba sa suší spolu s jej výtrusmi (mycélie) a plodnicami na prášok, čím vzniká Reishi prášok.

Na základe nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách platného od 1. júla 2007 a nariadenia Komisie (EÚ) č. 432/2012 zo 16. mája 2012 o povolení určitých zdravotných tvrdení o iných potravinách ako sú tie, ktoré odkazujú na zníženie rizika ochorenia a na vývoj a zdravie detí platného od 14. decembra 2012 Vám oznamujeme, že všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uverejnené na našej stránke PlanetBio.sk majú iba informačný charakter, nie sú návodom na liečbu a v žiadnom prípade nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť. Informácie sú prevzaté od výrobcov jednotlivých produktov a z dostupných zdrojov na internete či v literatúre a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny alebo výživového doplnku prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Možné pozitívne, ale aj nežiadúce účinky potraviny alebo výživového doplnku je potrebné pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom alebo lekárnikom!