Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt
PlanetBio.sk Riasy a trávy

Bio Chlorella tablety (90 g/180 tabliet)


Bio Chlorella tablety (90 g/180 tabliet)


  Výrobca: PlanetBIO
  Dodanie: Skladom
  Cena:

14,99 €

ks

 

Popis: Bio Chlorella tablety (90 g/180 tabliet)


Chlorella je jednobunková mikro riasa, ktorá rastie v sladkej vode. Prášok sa vyrába sušením rias a predstavuje prírodný zdroj chlorofylu. Chlorela pomáha odstrániť ťažké kovy z tela.

Vyjadrenie od Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA): "Podporuje správne fungovanie imunitného systému" (EFSA-Q-2008-2621 v použití číslo 1888)

Vyjadrenie od Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA): "Chlorella je zdrojom dôležitých živýn, minerálov a vitamínov,  dodáva telu energiu, podporuje vitalitu a imunitný systém" (EFSA-Q-2008-2619 v použití číslo 1886)

Zloženie: BIO chlorela prášok. Latinsky: Chlorella sp 

Odporúčaná denná dávka:  až do 20 tabliet (1 tableta = 500 mg) 

Použitie: Zapiť vodou, džúsom alebo inou tekutinou.

Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí!

Nutričná hodnota na 10 g:

 • energetická hodnota 159 kJ / 38 kcal,
 • proteín 5,7 g,
 • sacharidy  2 g,
 • tuk 0,8 g,
 • vláknina 0,4 g,
 • sodík <0,1 g,
 • chlorofyl 0,23 g.

Krajina pôvodu: Taiwan

Netto hmotnosť: 90 g (180 tabliet)

Skladovanie: Na chladnom a suchom mieste. Balené v prostredí, v ktorom sú prítomné orechy a sezamové semienka.

Minimálna trvanlivosť: Uvedená na obale.

Výrobca: PlanetBIO, Slovinsko

Chlorella je jednobunková zelená riasa, ktorú nájdeme v stojatých vodách bohatých na organické látky a vo vlhkej pôde. Kultivovaná chlorela od PlanetBIO rastie v sladkovodných rybníkoch pod prísnou kontrolou.

Chlorela je bohatým zdrojom bielkovín (55%), ktoré sú porovnateľné s tými, ktoré sa nachádzajú v živočíšnych produktoch, rovnako sú v nej zastúpené aj všetkých 8 esenciálnych aminokyselín (pozn. Esenciálne aminokyseliny si telo nevie vyrobiť samé, musí ich preto získavať z potravy. Patria sem: fenylalanín, izoleucín, leucín, lyzín, metionín, treonín, tryptofan a valín.).

Chlorela obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, vitamín E a betakarotén (prekurzor vitamínu A), a minerály železo, zinok, fosfor, draslík, vápnik a jód. Vzhľadom na rôznorodosť vitamínov a minerálov, chlorela je odporúčaná ako doplnok stravy pre ľudí s krvnou anémiou.

Je bohatá na chlorofyl, ktorý zlepšuje preniknutie hemoglobínu kyslíkom v krvi. Mnoho živín v chlorele tiež pôsobí ako antioxidant, a tým neutralizuje voľné radikály zodpovedné za predčasné príznaky starnutia.

Bunková stena chlorely obsahuje vlákninu, ktorá pomáha zlepšiť trávenie a viaže sa na toxíny, odstraňuje ich z tráviaceho traktu.

Pridaním tejto zelenej riasy plnej bielkovín, chlorofylu, vitamínov a minerálov do vašej stravy sa môžete tešiť na benefity ako:

 • vyvážený krvný tlak a cukor v krvi,
 • zlepšené trávenia,
 • silnejší imunitný systém,
 • detoxikácia,
 • regenerácia tkanív.

Tip na recept: Zelený smoothie

 • 2 jablká
 • kocku čerstvého zázvoru
 • hrsť špenátu
 • 2 čajové lyžičky chlorely v prášku
 • 2 hrnčeky vody alebo podľa potreby

Zmiešajte všetky ingrediencie v mixéri.

Na základe nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách platného od 1. júla 2007 a nariadenia Komisie (EÚ) č. 432/2012 zo 16. mája 2012 o povolení určitých zdravotných tvrdení o iných potravinách ako sú tie, ktoré odkazujú na zníženie rizika ochorenia a na vývoj a zdravie detí platného od 14. decembra 2012 Vám oznamujeme, že všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uverejnené na našej stránke PlanetBio.sk majú iba informačný charakter, nie sú návodom na liečbu a v žiadnom prípade nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť. Informácie sú prevzaté od výrobcov jednotlivých produktov a z dostupných zdrojov na internete či v literatúre a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny alebo výživového doplnku prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Možné pozitívne, ale aj nežiadúce účinky potraviny alebo výživového doplnku je potrebné pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom alebo lekárnikom!