Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt
PlanetBio.sk Sladidlá a soli

Bio Himalájska soľ (500 g)


Bio Himalájska soľ (500 g)


  Výrobca: PlanetBIO
  Dodanie: Na objednávku
  Cena:

3,99 €

ks

 

Popis: Bio Himalájska soľ (500 g)


Himalájska kryštalická soľ pochádza zo soľných baní pod Himalájmi. Je jemne mletá a neobsahuje žiadne nečistoty ani prísady.

Zloženie: Himalájska kamenná soľ, nejódovaná. Balené v prostredí, v ktorom sú prítomné orechy a sezamové semienka.

Použitie: Kedykoľvek, kedy by ste použili bežnú soľ. Himalájska soľ sa môže použiť v kuchyni, do kúpeľa, v pleťových maskách, na čistenie nosovej dierky (pridať 1 čajovú lyžičku himalájskej soli do 500 ml teplej vody). 

Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité.  

Krajina pôvodu: Pakistan

Skladovanie: Na chladnom a suchom mieste. 

Čistá (netto) hmotnosť: 100 g

Minimálna trvanlivosť do: Vyznačená na obale.

Výrobca: PlanetBIO, Slovinsko, EU

Himalájska soľ pochádza zo soľných baní v Himalájach, ktoré vznikli pri oceáne pred 250 miliardami rokov. Himalájska soľ obsahuje 84 rôznych minerálov, ktoré hrajú úlohu v tisícoch metabolických procesov v ľudskom tele. Medzi nimi sú železo (dávajúca soli ružovú farbu), vápnik (životne dôležitý pre zdravé kosti), sodík a draslík (dôležité pre správnu funkciu nervov).

Vzhľadom k svojej vysokej koncentrácii elektrolytov, himalájska soľ obnovuje ich rovnováhu, čo je veľmi dôležité pre telo, aby správne fungovalo. Z tohto dôvodu himalájska soľ má pozitívny vplyv na krvný tlak, hladinu cukru v krvi, bilanciu s vodou v tele, optimálne hodnoty pH, účinné vstrebávanie živín a pod.

Okrem toho, že sa používa v kuchyni alebo na pitie, himalájsku soľ je možné použiť aj do kúpeľa či v starostlivosti o kožu.

Na rozdiel od konvenčnej morskej soli, himalájska soľ nie je rafinovaná a neobsahuje žiadne iné prísady. Obsahuje iba prirodzene sa vyskytujúce minerály v ich prirodzenom pomere.

Tip na recept: Základ himalájskej soli

  • 1 liter vody
  • približne 3 lyžice himalájskej soli

Soľ rozpustite vo vode. Keď kryštály soli zostanú na dne, ktoré sa už viac nerozpustia, základ je pripravený. Takto rozpustenú soľ môžete použiť na pitie, varenie alebo externe do kúpeľa či v starostlivosti o kožu.

Na základe nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách platného od 1. júla 2007 a nariadenia Komisie (EÚ) č. 432/2012 zo 16. mája 2012 o povolení určitých zdravotných tvrdení o iných potravinách ako sú tie, ktoré odkazujú na zníženie rizika ochorenia a na vývoj a zdravie detí platného od 14. decembra 2012 Vám oznamujeme, že všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uverejnené na našej stránke PlanetBio.sk majú iba informačný charakter, nie sú návodom na liečbu a v žiadnom prípade nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť. Informácie sú prevzaté od výrobcov jednotlivých produktov a z dostupných zdrojov na internete či v literatúre a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny alebo výživového doplnku prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Možné pozitívne, ale aj nežiadúce účinky potraviny alebo výživového doplnku je potrebné pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom alebo lekárnikom!