Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt

MSM prášok (300 g)

» Návrat


MSM prášok (300 g) Akcia

MSM prášok (300 g)


Výrobca: PlanetBIO
Dodanie: Skladom
Cena:

20,99 €

21,99 €
Počet kusov:
ks

 

Popis: MSM prášok (300 g)


MSM je skratka pre metyl-sulfonyl-metán, nazývaný tiež minerál krásy. MSM je prirodzená forma organickej síry, ktorú môžeme nájsť aj v zelenine. Síra je dôležitým prvkom v ľudskom tele a zložka väčšiny proteínov.

Zloženie: MSM prášok rastlinného pôvodu, vyrobený destiláciou. Latin: Methylsulfonylmethan

Odporúčaná denná dávka: 3 - 6 g (1 - 2 čajové lyžičky)

Použitie: S čerstvým pomarančovým džúsom alebo s iným zdrojom vitamínu C (napr. s Camu Camu práškom).

Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí!

Nutričné hodnoty na 100 g (6 g):

 • energetická hodnota 0 kJ/0 kcal (0 kJ/0 kcal)
 • tuk 0 g (0 g),
 • z toho nasýtený 0 g (0 g),
 • sacharidy 0 g,
 • z toho cukry 0 g (0 g),
 • vláknina 0 g (0 g),
 • bielkoviny 0 g (0 g),
 • soľ 0 g (0 g),
 • síra 34,1 g (2,1 g).


Krajina pôvodu: Kanada

Skladovanie: Na chladnom a suchom mieste.


MSM (metyl-sulfonyl-metán) je prirodzená forma organickej síry, ktorá je štvrtým najvýznamnejším minerálom v tele. Síra je nevyhnutnou súčasťou aminokyselín, ktoré sú stavebným základom bielkovín. Síra preto zohráva kľúčovú úlohu v produkcii krvných buniek, svalov, kože, vlasov a iných tkanív.

MSM je potravinový doplnok, ktorý poskytuje nášmu telu biologicky aktívu síru. V našej každodennej strave často chýba síra, keďže nekonzumujeme dostatočné množstvo ovocia a zeleniny. Navyše síra sa stráca pri varení, pečení, sušení, ale aj pri iných formách prípravy jedla.

Dostatočné množstvo síry v našom tele prispieva k zdravej pleti a zdravým vlasom. Podľa viacerých výskumov hladina síry v našom tele klesá s vekom.

Benefity MSM:

 • vyživuje bunky a tkanivá všetkých telesných systémov,
 • zohráva kľúčovú úlohu pri tvorbe kolagénu, elastínu, chrupaviek a keratínu,
 • podporuje silné kosti, zdravé kĺby, pružné svaly, zdravé vlasy, kožu a nechty,
 • je dôležitý pre správnu funkciu enzýmu, hormonálnu rovnováhu a účinný imunitný systém.Na základe nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách platného od 1. júla 2007 a nariadenia Komisie (EÚ) č. 432/2012 zo 16. mája 2012 o povolení určitých zdravotných tvrdení o iných potravinách ako sú tie, ktoré odkazujú na zníženie rizika ochorenia a na vývoj a zdravie detí platného od 14. decembra 2012 Vám oznamujeme, že všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uverejnené na našej stránke PlanetBio.sk majú iba informačný charakter, nie sú návodom na liečbu a v žiadnom prípade nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť. Informácie sú prevzaté od výrobcov jednotlivých produktov a z dostupných zdrojov na internete či v literatúre a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny alebo výživového doplnku prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Možné pozitívne, ale aj nežiadúce účinky potraviny alebo výživového doplnku je potrebné pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom alebo lekárnikom!