Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt
PlanetBio.sk Byliny a huby

Bio Ashwagandha kapsule (111 g/180 kapsúl)


Bio Ashwagandha kapsule (111 g/180 kapsúl)


  Výrobca: PlanetBIO
  Dodanie: 10-14 dní
  Cena:

17,99 €

ks

 

Popis: Bio Ashwagandha kapsule (111 g/180 kapsúl)


Ashwagandha je vysoko cenená v Indii ako jedna z najviac všestranných ajurvédskych bylín. Vyrába sa z podzemného koreňa rastliny ashwagandha. Hlavnými účinnými zložkami ashwagandhy sú alkaloidy a steroidné laktóny.

Vyjadrenie od Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA): "Pomáha udržiavať zdravie dýchacieho systému" (EFSA-Q-2008-4907 v použití číslo 4196)

Zloženie : BIO ashwagandha v prášku. Kapsule sa skladajú z hypromelózy (hydroxyprolpyl metylcelulóza, tzv. HPMC rastlinného pôvodu). Latinsky: Withania somnifera

Odporúčaná denná dávka: 4 - 6 kapsúl (1 kapsula = 500 mg)

Použitie: Zapite spolu s vodou alebo pridajte do ovocných či zeleninových smoothies, do jogurtu a pod. 111 g/180 kapsúl s BIO ashwagandhou je na približne 30 až 45 porcií.

Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí! Nie je vhodná pre tehotné ženy a osoby s ochorením štítnej žľazy alebo ľudí, ktorí užívajú kortikosteroidné lieky.

Nutričné hodnoty na 100 g:

energetická hodnota 0 kJ/0 kcal
tuk 0 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g
sacharidy 0 g
z toho cukry 0 g
vláknina 0 g
bielkoviny 0 g
soľ 0 g

Krajina pôvodu: India

Skladovanie: Na chladnom a suchom mieste.

Netto hmotnosť: 150 g

Výrobca: PlanetBIO, Slovinsko

Ashwagandha, tiež známa ako "Zimná čerešňa" alebo "Indický ženšen", je jednou z najdôležitejších liečivých bylín v Ajurvédskej medicíne. Používa sa na zmiernenie neuropsychologických porúch, nespavosti, únavy a závratov, tiež aj na zlepšenie koncentrácie a pamäti.

Ajurvédski lekári tvrdia, že má silné protizápalové účinky a schopnosť revitalizovať "telo i dušu". Hlavné účinné zložky sú alkaloidy a steroidné laktóny. Funguje tiež ako silné afrodiziakum, zvyšuje počet spermií a ich kvalitu.

Jedná sa o najlepšiu bylinku, ktorá má schopnosť omladzovať svaly, kostnú dreň, ale aj spermie. Má vynikajúce účinky pri stavoch slabosti, vyčerpania a nedostatku spánku.

Benefity, ktoré ashwagandha ponúka:

 • regeneruje hormonálny systém,
 • podporuje hojenie tkanív, môže byť použitá zvonka na rany a vredy,
 • pomáha minimalizovať negatívne dopady stresu,
 • posilňuje imunitu a pomáha budovať hlbokú vitalitu,
 • podporuje sexuálnu a reprodukčnú rovnováhu.


Tip na recept: Energetický elixír

 • 1 čajová lyžička ashwagandha prášku
 • 1/2 šálky teplého (rastlinného) mlieka
 • 1 čajová lyžička kokosového cukru
 • 1 polievková lyžica kakaového prášku
 • 1 čajová lyžička guarany prášku
 • Zmiešajte všetky ingrediencie v mixéri.amp;nbsp;


Na základe nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách platného od 1. júla 2007 a nariadenia Komisie (EÚ) č. 432/2012 zo 16. mája 2012 o povolení určitých zdravotných tvrdení o iných potravinách ako sú tie, ktoré odkazujú na zníženie rizika ochorenia a na vývoj a zdravie detí platného od 14. decembra 2012 Vám oznamujeme, že všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uverejnené na našej stránke PlanetBio.sk majú iba informačný charakter, nie sú návodom na liečbu a v žiadnom prípade nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť. Informácie sú prevzaté od výrobcov jednotlivých produktov a z dostupných zdrojov na internete či v literatúre a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny alebo výživového doplnku prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Možné pozitívne, ale aj nežiadúce účinky potraviny alebo výživového doplnku je potrebné pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom alebo lekárnikom!