Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt
PlanetBio.sk Bobuľoviny a ovocie

Bio Acai prášok (100 g)


Bio Acai prášok (100 g)


  Výrobca: PlanetBIO
  Dodanie: 10-14 dní
  Cena:

23,5 €

ks

 

Popis: Bio Acai prášok (100 g)


Acai je vysoká palma, ktorá rastie v zavodnených oblasticach Brazílskej rieky Amazon. Jej lesklé čierne plody rastú v trsoch a predstavujú dôležitú súčasť stravy viacených domorodých kmeňov. Acai prášok sa vyrába sušeným mrazením (lyofilizáciou), čím si zachováva nutričné zloženie a prirodzenú chuť. Acai prášok má príjemnú neutrálnu chuť a je bohatý na vlákninu.

Zloženie: Mrazom sušený (lyofilizovaný) BIO acai (Euterpe precatoria) ovocný prášok.

Použitie: Pridajte 1-2 čajové lyžičky acai prášku do džúsu, smoothie alebo do ovocných štiav. Po otvorení skladovať v chladničke.

Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí!

Nutričné hodnoty na 100 g:

energetická hodnota 2.243 kJ / 536 kcal,
proteín 7,6 g,
sacharidy 43,9 g,
z toho cukry 15,2 g,
tuk 45 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 10,5 g,
vláknina 20,5 g,
sodík 0 g.

Krajina pôvodu: Brazília

Skladovanie: Na chladnom a suchom mieste.

Netto hmotnosť: 100 g

Výrobca: PlanetBIO, Slovinsko

Acai je ovocie, ktoré rastie na 15 - 30 metrov vysokých palmách. Acai dozrieva dvakrát ročne vo forme malých lesklých čiernych bobuliek. Rastie v Strednej a Južnej Amerike, predovšetkým v zatopených lesoch a močaristých oblastiach. V častiach Brazílie toto ovocie predstavuje až 42 výživy domorodcov.

Acai prášok sa vyrába lyofilizáciou. Plody sú zmrazené na teplotu, pri ktorej sa zmrznutá voda premení priamo z pevného skupenstva do plynného. Proces lyofilizáciou zanecháva v potravine väčšinu biologicky aktívnych - výživných látok.

Acai prášok má príjemnú, neutrálnu chuť a je bohatým zdrojom antioxidantov. Acai má viac antioxidantov ako rovnaké množstvo červeného vína, grapefruitov alebo dokonca čučoriedok. Zároveň je bohatý na vitamín E a vitamíny skupiny B (s výnimkou B12). Acai prášok obsahuje aj zdravé omega-3 mastné kyseliny. Taktiež obsahuje vlákninu k dobrému tráveniu.

Acai a jeho benefity:

 • zvýšená energia,
 • zlepšenie trávenia,
 • pomoc pri chudnutí,
 • zdravšie vlasy, oči a koža,
 • silnejší imunitný systém,
 • zlepšený spánok,
 • lepšie duševné sústredenie.


Tip na recept: Anti-stresový nápoj

 • 1 hrnček sladeného rastlinného mlieka (mandľové, ryžové, špaldové, atď.)
 • 1 hrnček čerstvých alebo mrazených čučoriedok
 • 2 lyžice acai prášku
 • Zmiešajte všetky ingrediencie v mixéri


Na základe nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách platného od 1. júla 2007 a nariadenia Komisie (EÚ) č. 432/2012 zo 16. mája 2012 o povolení určitých zdravotných tvrdení o iných potravinách ako sú tie, ktoré odkazujú na zníženie rizika ochorenia a na vývoj a zdravie detí platného od 14. decembra 2012 Vám oznamujeme, že všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uverejnené na našej stránke PlanetBio.sk majú iba informačný charakter, nie sú návodom na liečbu a v žiadnom prípade nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť. Informácie sú prevzaté od výrobcov jednotlivých produktov a z dostupných zdrojov na internete či v literatúre a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny alebo výživového doplnku prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Možné pozitívne, ale aj nežiadúce účinky potraviny alebo výživového doplnku je potrebné pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom alebo lekárnikom!