Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt
PlanetBio.sk Riasy a trávy

Bio Chlorella prášok (100 g)


Bio Chlorella prášok (100 g)


  Výrobca: PlanetBIO
  Dodanie: Skladom
  Cena:

14,99 €

ks

 

Popis: Bio Chlorella prášok (100 g)


Chlorella je jednobunková mikro riasa, ktorá rastie v sladkej vode. Prášok sa vyrába sušením rias a predstavuje prírodný zdroj chlorofylu. Chlorela pomáha odstrániť ťažké kovy z tela.

Vyjadrenie od Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA): "Podporuje správne fungovanie imunitného systému" (EFSA-Q-2008-2621 v použití číslo 1888)

Vyjadrenie od Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA): "Chlorella je zdrojom dôležitých živín, minerálov a vitamínov,  dodáva telu energiu, podporuje vitalitu a imunitný systém" (EFSA-Q-2008-2619 v použití číslo 1886)

Zloženie: BIO chlorela prášok. Latinsky: Chlorella

Odporúčaná denná dávka: 3-10 g (1 - 3 čajové lyžičky)

Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí!

Použitie: Zamiešajte do ovocných alebo zeleninových šťiav, smoothies alebo do čistej vody.

Nutričná hodnota na 10 g:

energetická hodnota 159 kJ / 38 kcal,
proteín 5,7 g,
sacharidy 2 g,
tuk 0,8 g,
vláknina 0,4 g,
sodík amp;lt;0,1 g,
chlorofyl 0,23 g.

Krajina pôvodu: Taiwan

Netto hmotnosť: 100 g

Skladovanie: Na chladnom a suchom mieste. Balené v prostredí, v ktorom sú prítomné orechy a sezamové semienka.

Minimálna trvanlivosť: Uvedená na obale.

Výrobca: PlanetBIO, Slovinsko

Chlorella je jednobunková zelená riasa, ktorú nájdeme v stojatých vodách bohatých na organické látky a vo vlhkej pôde. Kultivovaná chlorela od PlanetBIO rastie v sladkovodných rybníkoch pod prísnou kontrolou. Chlorela je bohatým zdrojom bielkovín (55%), ktoré sú porovnateľné s tými, ktoré sa nachádzajú v živočíšnych produktoch, rovnako sú v nej zastúpené aj všetkých 8 esenciálnych aminokyselín (pozn. Esenciálne aminokyseliny si telo nevie vyrobiť samé, musí ich preto získavať z potravy. Patria sem: fenylalanín, izoleucín, leucín, lyzín, metionín, treonín, tryptofan a valín.).

Chlorela obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, vitamín E a betakarotén (prekurzor vitamínu A), a minerály železo, zinok, fosfor, draslík, vápnik a jód. Vzhľadom na rôznorodosť vitamínov a minerálov, chlorela je odporúčaná ako doplnok stravy pre ľudí s krvnou anémiou.

Je bohatá na chlorofyl, ktorý zlepšuje preniknutie hemoglobínu kyslíkom v krvi. Mnoho živín v chlorele tiež pôsobí ako antioxidant, a tým neutralizuje voľné radikály zodpovedné za predčasné príznaky starnutia.

Bunková stena chlorely obsahuje vlákninu, ktorá pomáha zlepšiť trávenie a viaže sa na toxíny, odstraňuje ich z tráviaceho traktu.

Pridaním tejto zelenej riasy plnej bielkovín, chlorofylu, vitamínov a minerálov do vašej stravy sa môžete tešiť na benefity ako:

vyvážený krvný tlak a cukor v krvi,
zlepšené trávenia,
silnejší imunitný systém,
detoxikácia,
regenerácia tkanív.

Tip na recept: Zelený smoothie

2 jablká
kocku čerstvého zázvoru
hrsť špenátu
2 čajové lyžičky chlorely v prášku
2 hrnčeky vody alebo podľa potreby
Zmiešajte všetky ingrediencie v mixéri

Na základe nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách platného od 1. júla 2007 a nariadenia Komisie (EÚ) č. 432/2012 zo 16. mája 2012 o povolení určitých zdravotných tvrdení o iných potravinách ako sú tie, ktoré odkazujú na zníženie rizika ochorenia a na vývoj a zdravie detí platného od 14. decembra 2012 Vám oznamujeme, že všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uverejnené na našej stránke HappyBio.sk majú iba informačný charakter, nie sú návodom na liečbu a v žiadnom prípade nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť. Informácie sú prevzaté od výrobcov jednotlivých produktov a z dostupných zdrojov na internete či v literatúre a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny alebo výživového doplnku prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Možné pozitívne, ale aj nežiadúce účinky potraviny alebo výživového doplnku je potrebné pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom alebo lekárnikom!