Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt
PlanetBio.sk Riasy a trávy

Bio Spirulina prášok (100 g)


Bio Spirulina prášok (100 g)


  Výrobca: PlanetBIO
  Dodanie: Na objednávku
  Cena:

13,99 €

ks

 

Popis: Bio Spirulina prášok (100 g)


Spirulina je veľmi jednoduchá jednobunková riasa a jedna z prvých foriem života, ktoré začali ako prvé uvoľňovať kyslík do atmosféry približne pred 3,6 miliardami rokov. Je bohatým zdrojom kvalitných bielkovín, čo prispieva k nárastu svalovej hmoty a pomáha udržať normálnu štruktúru a hustotu kostí.

Zloženie: BIO spirulina prášok. Latinsky: Arthrospira platensis

Odporúčaná denná dávka: 3 - 10 g (1 - 3 kávové lyžičky)

Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí!

Použitie: Zmiešajte do ovocých alebo zeleninových štiav, smoothies alebo do čistej vody.

Nutričná hodnota na 10 g:

energetická hodnota 159 kJ / 38 kcal,
proteín 6,3 g,
sacharidy 1,6 g,
tuk 0,7 g,
vláknina 0,2 g,
sodík amp;lt;0,1 g,
chlorofyl 0,17 g.

Krajina pôvodu: Taiwan

Netto hmotnosť: 100 g

Skladovanie: Na chladnom a suchom mieste. Balené v prostredí, kde sa spracuvávajú aj orechy a sezamové semienka.

Minimálna trvanlivosť: Uvedená na obale.

Výrobca: PlanetBIO, Slovinsko

Spirulina je jednobunková riasa a je jednou z prvých foriem života, ktoré začali uvoľňovať kyslík pred zhruba 3,6 miliardami rokov, postupne začali tvoriť súčasnú atmosféru. V prírode môžeme spirulinu nájsť vo vlhkej pôde, močiaroch a stojatých vodách (v sladkých aj slaných), ale nejlepšie rastie v teplých tropických moriach. Už po tisícročia túto riasu používajú rôzne národy po celom svete, keďže ju bolo veľmi ľahké nájsť na prímorských skalách. V minulosti sa sušila na skalách pri jazerách, čo predstavovalo zdroj potravy pre rôzne kultúry po celom svete (v Mexiku, africké krajiny, atď.) ešte predtým, než bola kultivovaná. V súčasnej dobe sa pestuje vo veľkých sladkovodných rybníkoch, potom sa suší pri nízkych teplotách a mechanicky rozomelie na prášok. Tablety sú vyrábané pod tlakom bez pridania akýchkoľvek ďalších látok.

Bielkoviny tvoria 55% percent až 72% spiruliny. Spirulina obsahuje aj aminokyselinu arginín, ktorá je dôležitá pre regeneráciu tkanív. Spirulina je teda vynikajúca pre športovcov ako zdroj bielkovín a pre regeneráciu po podaní výkonu. Obsahuje aj vitamíny skupiny B, vitamín E a betakarotén, z minerálov draslík, vápnik, železo a zinok.

Zelená farba spiruliny je výsledkom pigmentov chlorofylu a phycocyaninu. Oba pigmenty prispievajú k detoxikačnému účinku tým, že na seba viažu ťažké kovy a splodiny látkovej výmeny. Obsahuje tiež mnoho antioxidantov, ktoré neutralizujú voľné radikály a zabraňujú predčasnému starnutiu pleti.

Spirulina má úžasné vlastnosti pre naše zdravie a prináša nasledovné benefity:

 • detoxikácia a eliminácia toxínov,
 • zdroj dobrých bielkovín (65%)
 • zlepšenie trávenia,
 • zdravá telesná hmotnosť a pomoc pri strate nadváhy,
 • silný imunitný systém,
 • zlepšený celkový zdravotný stav a vyššia energetická hladina.


Tip na recept: Raňajšie zelené smoothie

 • šťava z 2 pomarančov
 • 1 hrnček vody
 • 1 čajová lyžička spiruliny v prášku
 • 1 čajová lyžička jakon sirupu
 • štipka himalájskej soli
 • Zmiešajte všetky ingrediencie v pohári.


Na základe nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách platného od 1. júla 2007 a nariadenia Komisie (EÚ) č. 432/2012 zo 16. mája 2012 o povolení určitých zdravotných tvrdení o iných potravinách ako sú tie, ktoré odkazujú na zníženie rizika ochorenia a na vývoj a zdravie detí platného od 14. decembra 2012 Vám oznamujeme, že všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uverejnené na našej stránke PlanetBio.sk majú iba informačný charakter, nie sú návodom na liečbu a v žiadnom prípade nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť. Informácie sú prevzaté od výrobcov jednotlivých produktov a z dostupných zdrojov na internete či v literatúre a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny alebo výživového doplnku prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Možné pozitívne, ale aj nežiadúce účinky potraviny alebo výživového doplnku je potrebné pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom alebo lekárnikom!amp;nbsp;