Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt
PlanetBio.sk Bobuľoviny a ovocie

Bio Camu Camu prášok (100 g)


Bio Camu Camu prášok (100 g)


  Výrobca: PlanetBIO
  Dodanie: Nedostupný
  Cena:

17,99 €

ks

 

Popis: Bio Camu Camu prášok (100 g)


Camu Camu je veľmi bohatým prírodným zdrojom vitamínu C. Toto ovocie je aj výborný antioxidant, čím prispieva k ochrane buniek a k normálnej funkcii imunitného systému.

Odporúčaná denná dávka: 1,5 g (1/2 čajovej lyžičky)

Použitie: Zamiešajte do ovocných šťiav, smoothies alebo do čistej vody. V prípade potreby pridajte potrebné sladidlá (napr. kokosový cukor, agáve alebo yakon sirup).

Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí!

Nutričná hodnota na 1,5 g:

energetická hodnota 23,2 kJ / 5,6 kcal,
proteín 0,1 g,
sacharidy 1,3 g,
tuky 0,1 g,
vitamín C 180 mg (225 ODD ), ODD - odporúčaná denná dávka.

Krajina pôvodu: Peru

Netto hmotnosť: 100 g

Skladovanie: Na chladnom a suchom mieste.

Výrobca: PlanetBIO, Slovinsko

Camu Camu je plodom stromu, ktorý rastie v Amazonskom pralese. Má plody veľkosti olivy, ktoré domorodci už po tisíce rokov používajú na liečebné účely. Dozrieva na vrchole v období dažďov.

Pri výrobe prášku je potrebné, aby tieto plody boli usušené čo najskôr, čím sa zabezpečí, aby v nich zostalo čo najviac živín. Čerstvé ovocie, ale aj prášok majú dosť ostrú chuť, preto ich treba kozumovať opatrne - v menších dávkach alebo rozpustené vo vode.

Camu Camu prášok má predovšetkým vysokú koncentráciu vitamínu C (12 -14% ). Vitamín C je silný antioxidant, chráni bunky pred účinkami škodlivých voľných radikálov. Okrem toho, že posilňuje imunitný systém, má zásadný význam pre zdravú kožu, rýchle hojenie rán a svalovú regeneráciu po intenzívnej fyzickej aktivite.

Niektoré údaje ukazujú, že vitamín C zlepšuje vstrebávanie železa v čreve o 85% a je tiež používaný na liečbu anémie. Okrem vitamínu C, Camu Camu prášok tiež obsahuje niektoré vitamíny skupiny B (B1, B2 a B3), vápnik, fosfor, draslík a železo, antokyanín a bioflavonoidy.

Camu Camu je najbohatší zdroj vitamínu C, ktkorý je známy svojimi účinkami ako:

  • prevencia nachladnutia, chrípky a iných sezónnych chorôb,
  • posilnenie imunitného systému,
  • liečenie bolesti hlavy a migrény,
  • má antibakteriálne vlastnosti.

Tip na recept: Camu Camu limonáda

  • 1 hrnček vody s jedným odšťaveným citrónom
  • 1 čajová lyžička Camu Camu prášku
  • agáve sirup podľa chuti
  • Zmiešajte všetky ingrediencie a oslaďte agáve sirupomNa základe nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách platného od 1. júla 2007 a nariadenia Komisie (EÚ) č. 432/2012 zo 16. mája 2012 o povolení určitých zdravotných tvrdení o iných potravinách ako sú tie, ktoré odkazujú na zníženie rizika ochorenia a na vývoj a zdravie detí platného od 14. decembra 2012 Vám oznamujeme, že všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uverejnené na našej stránke PlanetBio.sk majú iba informačný charakter, nie sú návodom na liečbu a v žiadnom prípade nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť. Informácie sú prevzaté od výrobcov jednotlivých produktov a z dostupných zdrojov na internete či v literatúre a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny alebo výživového doplnku prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Možné pozitívne, ale aj nežiadúce účinky potraviny alebo výživového doplnku je potrebné pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom alebo lekárnikom!