Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt

5 TIPOV PRE NAJLEPŠIE SMOOTHIE

» Návrat

Smoothie nápoje je veľmi jednoduché urobiť. To všetci vieme. Ale je dobé vedieť pár tipov, ktoré urobia Vaše smoothie ešte zdravšie a chutnejšie. Samozrejme, môžete urobiť smoothie podľa receptov, ktoré máme na našej PlanetBio stránke (v sekcii Bio recepty), ale niekedy tie najlepšie smoothie urobíte z vlastnej fantázie. Stačí dodržovať viacero tipov, ktoré urobia vaše smoothie najlepšie. Poďme na to!

  1. Vyberte si chutnú tekutinu. Niekedy stačí obyčajná voda (najmä, keď máte veľa sladkého a dozretého ovocia), ale ak chcete spoznať novú chuť, skúste pridať kokosové mlieko. Pri zelených smoothies, najlepšie chutí štava z čerstvých pomarančov. Pri čokoládových smoothies, skúste použiť mandľové mlieko. Tekutinu pridajte do mixéra až nakoniec, aby vám pri príprave voda neošpliechala na kuchynskú linku. 
  2. Použite mrazené ovocie, keď chcete aby smoothie malo krémovú chuť. Mrazené ovocie je studenšie a smoothie vás viac osvieži - najmä v lete. Odporúčame mať stále v mrazáku vložené banány, ríbezle a čučoriedky. Je to najlepšia voľba pre uskladnenie ovocia, ktoré by sa vám inak pokazilo. 
  3. Pridajte prírodné sladidlo. Rafinovaný biely cukor nemá čo v smoothies robiť. Smoothie má podporiť naše zdravie, nie ho zruinovať. Keďže väčšina ľudí má rada sladké smoothie, namiesto cukru použite datľe, hrozienka, sušené marhule, med alebo kokosový cukor. 
  4. Avokado je krémový kráľ smoothies. Polovica avokáda stačí na jedno smoothie. Okrem krémovj textúry, avokádo do smoothies pridá aj zdravé nenasýtené mastné kyseliny a vitamíny. Tie dobré pôsobia na srdce a vyčistia vašu pokožku. 
  5. Pridajte vysoko funkčné prísady.  Či už sú to chia semienka, camu camu práčok, maca prášok, acai prášok, mladá pšenica alebo reishi, všetky tieto prísady urobia zo smoothie antioxidačnú bombu. Zvyčajne stačí pridať 1-2 lyžičky týchto superpotravín, keďže majú vysokú výživnú hodnotu a plnú chuť. Nájdite si tú správnu kombináciu, ktorá vám bude chutiť najlepšie. 
Diskusia

Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.

K správe neboli pridané zatiaľ žiadne diskusné príspevky.