Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt

Proteínové nápoje

» Návrat

PlanetBIO BIO vegánsky prírodný proteínový šejk má vysoký obsah proteínov, minerálov a vlákniny. Je obohatený o silu liečivých húb reishi s príchuťou bio banánu. Zosúladená chuť ryže, hrachu a tekvice, vytvára ideálny profil aminokyselín, ktoré podporujú rast svalov a silné kosti. Prírodný proteínový šejk obsahuje 50% proteínov - bielkovín a je tak ideálnou voľbou pre profesionálnych ale aj rekreáčnych športovcov. Dopĺňa tak zdravý prísun bio bielkovín, ktoré pri atívnom životnom štýle je potrebný dodržať.

Kedy by som mal užívať proteínové nápoje ?

PlanetBIO Proteínové nápoje sú vhodné pre každého, bez ohľadu na vek. Najviac ich však odporúčame pre športovo aktívnych ľudí, atlétov, tehotné ženy, vedánov a vyťažených ľudí. Telo vyžaduje viac proteínov najmä vtedy, keď sme veľmi aktívy, prežívame stresové obdobie, alebo pracovné vypätie. Taktiež odporúčame užívat proteín po chorobách a operáciách, alebo ak je žena tehotná. 

Pravidelne navštevujem posilovňu a cvičím. Môžu mi pomôcť proteínové nápoje ?

Áno, naše proteínové nápoje boli vyrobené práve na tento účel. Ihneď po cvičení odporúčame vypiť proteínový nápoj spolu s dvoma lyžicami Prírodného proteínového šejku. Podporí to rast svalov a pomôže pri regenerácii. 

Náš obľúbený proteínový šejk na rast svalov:

V minulosti som mal pri užívaní proteínových nápojov zdravotné problémy. Trápila ma plynnatosť a často som trpel aj zápchou. Preto sa obávam opäť začať užívat proteínové nápoje. 

PlanetBIO Proteínové nápoje sú veľmi dobre stráviteľné a určite vám nespôsobia zápchu. Naša zmes neobsahuje laktózu, typ cukru v mlieku, na ktorý sú mnohí ľudia citliví. Navyše sme do zmesi pridali psyllium, ktorý čistí črevnú stenu (tým zabraňuje plynnatosti), podporuje pohyb v čreve a zlepšuje trávenie. 

Počul som, že proteín získaný z rastlín nie je taký efektívny ako proteín získaný zo zvierat. Je to pravda ?

PlanetBIO Proteínové nápoje obsahujú zmes troch rozličných rastlín: z ryže, z hrášku a z tekvicových semienok. Týmto sme vytovrili jedinečný profil aminokyselín, ktorý je tak potrebný na rast a regeneráciu svalov. PlanetBIO Proteínové nápoje sú tým pádom rovnako efektívne ako živočíšne proteíny, navyše majú viacero výhod pre vaše zdravie. 

 

Mám užívať preteínový nápoj aj pred tréningom ?

Zvyčajne stačí ak si dáte 2 lyžice PlanetBIO Proteínovej zmesi po každom tréningu. Ak sa jedná o dlhšiu aktivitu (maratón, plávanie, túry), tak Vám odporúčame si dať proteínový nápoj aj pred tréningom. Stačí ak zmiešate 2 lzžice proteínovej zmesi s 2-3 dcl ovocným džúsom, alebo mandľovým mliekom. 

 

Koľko proteínu si možem naraz dať? Nemôžem sa predávkovať ?

Ideálne množstvo na jednu dávku, je 1-2 lyžice (25-50 g) zmesi, maximálne však 3 krát denne. Ak užívate PlanetBIO proteín v príchutiach banán alebo kakao, tak dávka môže byť aj vyššia, nakoško tieto príchute obsahujú nižšie percento proteínu. Je prakticy nemožné sa predávkovať rastlinným proteínom (čo neplatí pre živočíšny proteín). Ak užijete vyššiu dávku rastinného proteínu PlanetBIO, všiminite sireakciu svojho tela - nakoľko zmes obsahuje veľa vlákniny a psyllia, zrýchli to vaše trávenie. 

Nie som vegán, prečo by som mal užívať PlanetBIO proteínové nápoje ?

Doplňovanie živočíšnych proteínov s rastinnými má veľa pozitívych účinkov. Priveľa živočíšnych proteínov zakysľuje organizmus, pričom je dokázané, že to môže mať negatívny dopad na Vaše zdravie. Prekyslenie organizmu sa dnes spája so všetkými modernými chorobami, ako rakovina, cukrovka, s kardiovaskulárnymi ochoreniami alebo s ochoreniami nervového systému. 

Chcem schudúť. Môžem užívat PlanetBIO proteínové nápoje ? 

Samozrejme, naše PlanetBIO proteínové nápoje boli vyvinuté práve pre tento účel. Skúste vynechať jedno jedlo denne (napr. večeru) a nahradťe ju Proteínovým nápojom. 

Čo je psyllium a prečo ho PlanetBIO proteínová zmes obsahuje?

Psyllium je rastlina s malými semienkami, ktorej struk sa používa na zlepšenie távenia a abosrpciu živín do tela. Psyllium je bohatý na vo vode rozpustný proteín. V tele sa premení na želatínovú masu, ktorá vyčistí tráviaci systém a tým zlepší absorpciu živín do celého tela. Navyše psyllium podporuje zdravú flóru v hrubom čreve, bojuje proti nežiadúcim kvasinkám, nafukovaniu a iným tráviacim problémom. 

PLANETBIO proteínový nápoj - raňajkový:

PLANETBIO proteínový nápoj - na večer: