Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt

Zelený jačmeň

» Návrat

Jačmenná tráva BIO je jednou z mála superpotravín pochádzajúcich z Európy. Mladé listy, ktoré klíčia zo semien jačmeňa sa zožnú, vysušia a rozomelú na prášok procesom lyofilizácie, t.j. sušením, kedy sa surovina najskôr zmrazí a následne sa z nej odparí voda.

Prášok z jačmennej trávy je bohatým zdrojom chlorofylu, dôležitým pre detoxikáciu tela. Obsahuje veľa vitamínov (B2 - riboflavín, B6 - pyridoxín, B8 - kyselina listová, betakarotén, vitamín E, vitamín C, vitamín K) a viac než 50 rôznych minerálov (draslík, fosfor, horčík, chrom, jód, selén, vápnik, zinok, železo, síra atď.).

Jačmenná tráva obsahuje všetkých 8 esenciálnych aminokyselín potrebných pre stavbu telesných bielkovín (pozn. Esenciálne aminokyseliny si telo nevie vyrobiť samé, musí ich preto získavať z potravy. Patria sem: fenylalanín, izoleucín, leucín, lyzín, metionín, treonín, tryptofan a valín.). Aminokyseliny v jačmeni sú v porovnaní so živočíšnymi bielkovinami v organizme lepšie vstrebateľné a využiteľné. Okrem toho jačmenná tráva obsahuje aj beta-glukán (polysacharid - zložený cukor), ktorý pôsobí ako antioxidant.

Zelená jačmená tráva získaná z listov mladého jačmeňa teda prináša veľa výhod akými sú:

Tip na recept zo zelenej jačmennej trávy: Jednoduchý zelený džús

Ovocie odšťavíme a premiešame s práškom jačmennej trávy.

Kúpiť zelený jačmeň >>