Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt

Spirulina

» Návrat

Spirulina je jednobunková riasa a je jednou z prvých foriem života, ktoré začali uvoľňovať kyslík pred zhruba 3,6 miliardami rokov, postupne začali tvoriť súčasnú atmosféru.V prírode môžeme spirulinu nájsť vo vlhkej pôde, močiaroch a stojatých vodách (v sladkých aj slaných), ale nejlepšie rastie v teplých tropických moriach. Už po tisícročia túto riasu používajú rôzne národy po celom svete, keďže ju bolo veľmi ľahké nájsť na prímorských skalách.

V minulosti sa sušila na skalách pri jazerách, čo predstavovalo zdroj potravy pre rôzne kultúry po celom svete (v Mexiku, africké krajiny, atď.) ešte predtým, než bola kultivovaná. V súčasnej dobe sa pestuje vo veľkých sladkovodných rybníkoch, potom sa suší pri nízkych teplotách a mechanicky rozomelie na prášok. Tablety sú vyrábané pod tlakom bez pridania akýchkoľvek ďalších látok.

Bielkoviny tvoria 55% až 72% spiruliny. Spirulina obsahuje aj aminokyselinu arginín, ktorá je dôležitá pre regeneráciu tkanív. Spirulina je teda vynikajúca pre športovcov ako zdroj bielkovín a pre regeneráciu po podaní výkonu. Obsahuje aj vitamíny skupiny Bvitamín E a betakarotén, z minerálov draslík, vápnik, železo a zinok

 

Zelená farba spiruliny je výsledkom pigmentov chlorofylu a phycocyaninu. Oba pigmenty prispievajú k detoxikačnému účinku tým, že na seba viažu ťažké kovy a splodiny látkovej výmeny. Obsahuje tiež mnoho antioxidantov, ktoré neutralizujú voľné radikály a zabraňujú predčasnému starnutiu pleti.

 

Spirulina má úžasné vlastnosti pre naše zdravie a prináša nasledovné benefity:

 

Tip na recept: Raňajšie zelené smoothie

Zmiešajte všetky ingrediencie v pohári.

 

Kúpiť spirulinu prášok >>