Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt

Kokosový cukor

» Návrat

Predtým, než sa rafinovaný biely cukor stal celosvetovo používaným, kokosový cukor bol najčastejšie používané sladidlo v Indonézii a ďalších krajín juhovýchodnej Ázie. Nemal by sa chybne zamieňať pod názvom palmový cukor, pretože tieto termíny sa žiaľ niekedy používajú ako synonymum.

Skutočný a pravý kokosový cukor sa vyrába len zo sladkej šťavy kvetov kokosovej palmy (Cocos nucifera), kým palmový cukor sa vyrába zo stromu Palmyra. Možno ho nájsť vo forme sirupu, kryštálov alebo pasty, v závislosti na tom, koľko vody sa odparí v spôsobe dehydratácie.

 

V priebehu procesu odparovania šťava hustne a mení farbu. Prechádza od priesvitnej kvapaliny do tmavo-hnedého hustého sirupu, ktorý sa ďalej dehydratuje, aby sa získal kokosový cukor v granulovanej forme. Jeho chuť sa podobá hnedému trstinového cukru a má mierne podobnú karamelovú chuť.

 

Jedna kokosová palma produkuje v priemere 288 litrov cukru nektáru ročne. Zatiaľ čo bežní poľnohospodári používajú palmy v priebehu celého roka, ekologickí poľnohospodári ich nechávajú odpočinúť aspoň 3-4 mesiace, niektorí dokonca až jeden rok. Je dôležité dobre zmanažovať výrobu kokosového cukru, nakoľko aj kokosový cukor aj kokosové orechy pochádzajú z rovnakého kvetenstva, ak sa s nimi správne zaobchádza. Filipínsky kokosový úrad nariaďuje, že je možné použiť iba polovicu z kvetenstva na výrobu kokosového cukru bez vplyvu na produkciu kokosových orechov.

 

Kokosový cukor má:

 

Tip na recept: Sladká kokosová nátierka

Najskôr sa musíme presvedčiť, aby bol kokosový olej napoly v roztavenej forme. Ak nie, roztopíme ho tak, že nádobu s kokosovým olejom vložíme do misky s horúcou vodou a počkáme až zmäkne (nie, aby sa úplne roztopil). Potom dáme jednu šálku rozpusteného kokosového oleja do novej misky, pridáme kokosový cukor, Mesquite prášok, vanilkový prášok a soľ.

 

Všetky ingrediencie zmiešajte s lyžicou a použite ako nátierku na chlieb alebo na ako polevu na tortu, na kúsky ovocia, či konzumujte len tak samotnú. Nátierku skladujte v chladničke.

 

Kúpiť kokosový cukor >>