Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt

Chlorella

» Návrat

Chlorella je jednobunková zelená riasa, ktorú nájdeme v stojatých vodách bohatých na organické látky a vo vlhkej pôde. Kultivovaná chlorela od PlanetBIO rastie v sladkovodných rybníkoch pod prísnou kontrolou.

Chlorela je bohatým zdrojom bielkovín (55%), ktoré sú porovnateľné s tými, ktoré sa nachádzajú v živočíšnych produktoch, rovnako sú v nej zastúpené aj všetkých 8 esenciálnych aminokyselín (pozn. Esenciálne aminokyseliny si telo nevie vyrobiť samé, musí ich preto získavať z potravy. Patria sem: fenylalanín, izoleucín, leucín, lyzín, metionín, treonín, tryptofan a valín.).

Chlorela obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, vitamín E a betakarotén (prekurzor vitamínu A), a minerály železo, zinok, fosfor, draslík, vápnik a jód. Vzhľadom na rôznorodosť vitamínov a minerálov, chlorela je odporúčaná ako doplnok stravy pre ľudí s krvnou anémiou.

 

Je bohatá na chlorofyl, ktorý zlepšuje preniknutie hemoglobínu kyslíkom v krvi. Mnoho živín v chlorele tiež pôsobí ako antioxidant, a tým neutralizuje voľné radikály zodpovedné za predčasné príznaky starnutia.

 

Bunková stena chlorely obsahuje vlákninu, ktorá pomáha zlepšiť trávenie a viaže sa na toxíny, odstraňuje ich z tráviaceho traktu.

 

Pridaním tejto zelenej riasy plnej bielkovín, chlorofylu, vitamínov a minerálov do vašej stravy sa môžete tešiť na benefity ako:

Tip na recept: Zelený smoothie

Zmiešajte všetky ingrediencie v mixéri.

 

Kúpiť cholrellu >>