Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt

Huba Reishi

» Návrat

Reishi pochádza z východnej Ázie a je známa ako "kráľovná bylín" či "huba nesmrteľnosti" v tradičnej čínskej medicíne. Rastie vysoko v horách na kmeňoch starých stromov alebo pri prameňoch.

Reishi pochádza z východnej Ázie a je známa ako "kráľovná bylín" či "huba nesmrteľnosti" v tradičnej čínskej medicíne. Rastie vysoko v horách na kmeňoch starých stromov alebo pri prameňoch.

 

Na rozdiel od iných húb reishi obsahuje ganoderickú kyselinu, čo jej dáva jemne horkú chuť. Má protizápalové a protirakovinové účinky. Reishi obsahuje tiež vo vode rozpustné PS-G polysacharidy, ktoré posilňujú imunitný systém, zabraňujú procesy bunkovej smrti a pôsobia ako antioxidanty. Ďalej obsahuje bielkoviny a vysoký podiel vlákniny, ktorá reguluje trávenie a urýchľuje detoxikáciu väzbou na toxíny.

 

Reishi tiež obsahuje minerály, ako je fosfor, vápnik, horčík, draslík, sodík, zinok, mangán, železo a meď. Obsahuje aj niektoré ďalšie bioaktívne látky ako sú ergosterol, manitol, kumarín, alkaloidy, laktóny, nenasýtené mastné kyseliny a adenozín. Spoločne pomáhajú zlepšiť celkovú pohodu a zvýšenie fyzickej sily.

 

V tradičnej čínskej medicíne reishi poskytuje mnohé benefity pre naše telo akými sú:

Cela huba sa suší spolu s jej výtrusmi (mycélie) a plodnicami na prášok, čím vzniká Reishi prášok.

 

Kupiť reishi prášok >>