Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt

Camu camu

» Návrat

Camu Camu je plodom stromu, ktorý rastie v Amazonskom pralese. Má plody veľkosti olivy, ktoré domorodci už po tisíce rokov používajú na liečebné účely. Dozrieva na vrchole v období dažďov.

Pri výrobe prášku je potrebné, aby tieto plody boli usušené čo najskôr, čím sa zabezpečí, aby v nich zostalo čo najviac živín. Čerstvé ovocie, ale aj prášok majú dosť ostrú chuť, preto ich treba kozumovať opatrne - v menších dávkach alebo rozpustené vo vode.

 

Camu Camu prášok má predovšetkým vysokú koncentráciu vitamínu C (12% -14%). Vitamín C je silný antioxidant, chráni bunky pred účinkami škodlivých voľných radikálov. Okrem toho, že posilňuje imunitný systém, má zásadný význam pre zdravú kožu, rýchle hojenie rán a svalovú regeneráciu po intenzívnej fyzickej aktivite.

 

Niektoré údaje ukazujú, že vitamín C zlepšuje vstrebávanie železa v čreve o 85% a je tiež používaný na liečbu anémie. Okrem vitamínu C, Camu Camu prášok tiež obsahuje niektoré vitamíny skupiny B (B1, B2 a B3), vápnik, fosfor, draslík a železo, antokyanín a bioflavonoidy.

 

Camu Camu je najbohatší zdroj vitamínu C, ktkorý je známy svojimi účinkami ako:

Tip na recept: Camu Camu limonáda

Zmiešajte všetky ingrediencie a oslaďte agáve sirupom.

 

Kúpiť Camu Camu prášok >>