Úvod Bio recepty Články a zaujímavosti O nás Obchodné podmienky Kontakt

Novinky zo sveta bio stravovania alebo zaujímavosti o superpotravinách

Počet správ: 25       Stránky so správami: /3    

5 TIPOV PRE NAJLEPŠIE SMOOTHIE


Smoothie nápoje je veľmi jednoduché urobiť. To všetci vieme. Ale je dobé vedieť pár tipov, ktoré urobia Vaše smoothie ešte zdravšie a chutnejšie. Samozrejme, môžete urobiť smoothie podľa receptov, ktoré máme na našej PlanetBio stránke (v sekcii Bio recepty), ale niekedy tie najlepšie smoothie urobíte z vlastnej fantázie. Stačí dodržovať viacero tipov, ktoré urobia vaše smoothie najlepšie. Poďme na to! Pokračovanie »

Acai prášok


Acai je ovocie, ktoré rastie na 15 - 30 metrov vysokých palmách. Acai dozrieva dvakrát ročne vo forme malých lesklých čiernych bobuliek. Rastie v Strednej a Južnej Amerike, predovšetkým v zatopených lesoch a močaristých oblastiach. V častiach Brazílie toto ovocie predstavuje až 42% výživy domorodcov. Pokračovanie »

Ashwagandha prášok


Ashwagandha, tiež známa ako "Zimná čerešňa" alebo "Indický ženšen", je jednou z najdôležitejších liečivých bylín v Ajurvédskej medicíne. Používa sa na zmiernenie neuropsychologických porúch, nespavosti, únavy a závratov, tiež aj na zlepšenie koncentrácie a pamäti. Pokračovanie »

Boababový prášok


Baobabový prášok je bohatým zdrojom vlákniny, rozpustnej aj nerozpustnej. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, ktorý pôsobí ako antioxidant a hrá úlohu pri ochrane buniek pred oxidačným stresom. Z ďalších vitamínov obsahuje aj vitamíny B1 a B6, zinok, horčík, draslík a vápik. Pokračovanie »

Camu camu


Camu Camu je plodom stromu, ktorý rastie v Amazonskom pralese. Má plody veľkosti olivy, ktoré domorodci už po tisíce rokov používajú na liečebné účely. Dozrieva na vrchole v období dažďov. Pokračovanie »

Goji bobule


Goji bobule sú červené plody kru Lycium Barbarum, ktorý rastie vysoko v horských oblastiach čínskej provincie Quinghai. Táto provincia je situovaná v odľahlej časti Číny a je známa tým, že jej ovzdušie nie je znečistené priemyslom. Goji v najvyššej kvalite pochádzajú práve z tejto provincie. Navyše, každá šarža je testovaná na obsah ťažkých kovov. Sú sušené pri nízkej teplote. Pokračovanie »

Himalájska soľ


Himalájska soľ pochádza zo soľných baní v Himalájach, ktoré vznikli pri oceáne pred 250 miliardami rokov. Himalájska soľ obsahuje 84 rôznych minerálov, ktoré hrajú úlohu v tisícoch metabolických procesov v ľudskom tele. Medzi nimi sú železo (dávajúca soli ružovú farbu), vápnik (životne dôležitý pre zdravé kosti), sodík a draslík (dôležité pre správnu funkciu nervov). Pokračovanie »

Huba Reishi


Reishi pochádza z východnej Ázie a je známa ako "kráľovná bylín" či "huba nesmrteľnosti" v tradičnej čínskej medicíne. Rastie vysoko v horách na kmeňoch starých stromov alebo pri prameňoch. Pokračovanie »

Chia semienka


Chia je zelená rastlina, ktorá môže dorásť až do 1 metra a pochádza z Mexika. Jeho semená, nazývané chia semená, boli dôležitým zdrojom potravy už od čias Aztékov, ktorí ich dennodenne používali vo forme múky, obilnín a nápojov. Pokračovanie »

Chlorella


Chlorella je jednobunková zelená riasa, ktorú nájdeme v stojatých vodách bohatých na organické látky a vo vlhkej pôde. Kultivovaná chlorela od PlanetBIO rastie v sladkovodných rybníkoch pod prísnou kontrolou. Pokračovanie »